Kwintesencja :: Książki polskie
drukuj

Wydawnictwo Kwintesencja sp.z o.o.
ul. Różana 75
02-569 Warszawa
Tel./Fax. (022) 845 69 70
Tel./Fax. (022) 845 05 53
wydawnictwo@kwintesencja.com.pl

Numer Konta:
08 1020 1013 0000 0702 0124 6347

NIP: 526-01-52-525
KRS 0000103752
Kapitał zakładowy: 50 000 zł

Książki
Sortuj według:według daty rosnąco  daty  według nazw rosnąco  autora  według nazw malejąco  tytułu
Adhezyjne uzupełnienia porcelanowe w odcinku przednim
Adhezyjne uzupełnienia porcelanowe w odcinku przednim
Pascal Magne, Urs Belser
Cena: 230 PLN
Oto dzieło godne mistrzów. Przedstawiamy polskim Czytelnikom prace autorów o światowej renomie. Znajdziecie tu Państwo wszystkie infomacje dotyczące wskazań do preparacji twardych tkanek zęba i poszczególnych jej etapów, procedur adhezyjnego cementowania oraz wskazówek do długoczasowego utrzymania efektów leczenia.
Bruksizm
Bruksizm
Daniel Brocard, Jean Francois Laluque, Christian Knellsen
Cena: 63 PLN
Bruksizm to zjawisko kliniczne, z którym spotykamy się dosyć często, jednak kiedy pacjent nie jest zadowolony z estetyki swoich zębów lub diagnoza kliniczna wymaga podjęcia stosownego leczenia, zazwyczaj jesteśmy bezradni.
EndoProtetyka
EndoProtetyka
Maciej Żarow
Cena: 168 PLN
Ten nowoczesny i przejrzysty przewodnik, oparty na ogromnej wiedzy praktycznej autorów, jest niewątpliwym doradcą w codziennej praktyce stomatologicznej.
Estetyczna Chirurgia Śluzówkowo-Dziąsłowa
Estetyczna Chirurgia Śluzówkowo-Dziąsłowa
Giovanni ZUCCHELLI
Cena: 520 PLN
Niepowtarzalna publikacja. Renomowany autor przedstawia i precyzyjnie ilustruje procedury chirurgii śluzówkowo – dziąsłowej w leczeniu zmian spowodowanych recesjami dziąsła wokół zębów naturalnych i implantów.
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi <br>Analiza estetyczna  T.1
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi
Analiza estetyczna T.1
Mauro Fradeani
Cena: 210 PLN
(...) Dr Fradeani zebrał w tej bogato ilustrowanej publikacji najlepsze standardy estetyczne wywodzące się z wielu kontynentów, prezentując wyniki odpowiadające w równym stopniu wszystkim pacjentom i lekarzom z różnych grup kulturowych. Tekst jest zredagowany zarówno praktycznie, jak i systematycznie. Rozpoczyna się od powitania pacjenta w gabinecie i opisuje krok po kroku analizę estetyczną oraz techniczne aspekty leczenia. Dr Fradeani obrał na potrzeby tej książki bardzo przejrzystą formę prezentacji. Poszczególne przykłady kliniczne zostały szczegółowo opisane. W ten sposób udało mu się przekazać ogromną wiedzę, zebraną podczas długoletnich doświadczeń w gabinecie stomatologicznym i pracowni protetycznej. (...)
Ze Słowa wstępnego Gerarda J. Chiche
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi <br>Leczenie protetyczne  T.2
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi
Leczenie protetyczne T.2
Mauro Fradeani, Giancarlo Barducci
Cena: 294 PLN
Książka przedstawia systematyczne postępowanie podczas wykonywania uzupełnień protetycznych na filarach własnych i implantach w odcinku przednim oraz w całym łuku zębowym, które od ponad 25 lat pozwala uzyskać optymalne efekty estetyczne, biologiczne i czynnościowe.
Ilustrowany Atlas Mezoterapii Estetycznej
Ilustrowany Atlas Mezoterapii Estetycznej
Britta Knoll, Gerhard Sattler
Cena: 168 PLN
Niezaprzeczalnym walorem tej publikacji są wspaniałe ilustracje, przejrzyste schematy postępowania pokazujące praktyczne aspekty leczenia, a także liczne materiały pomocnicze i informacyjne.
Kliniczna i radiologiczna anatomia dla implantologów
Kliniczna i radiologiczna anatomia dla implantologów
Louie Al-Faraje
Cena: 210 PLN
Celem tej książki jest przedstawienie niezbędnej wiedzy anatomicznej w przystępnej i interesującej formie. Nie pominięto żadnych większych i znaczących zagadnień, jednak główny nacisk został położony na ich związek z problematyką leczenia implantologicznego w obrębie jamy ustnej.
Komplikacje w chirurgii implantologicznej
Komplikacje w chirurgii implantologicznej
L. Al-Faraje
Cena: 210 PLN

Autor, praktykujący w USA, doświadczony klinicysta wykonał drobiazgowa pracę. Usystematyzował i wyszczególnił ponad 70 konkretnych komplikacji, jakie mogą wystąpić na wszystkich etapach leczenia implantologicznego. Fascynująca ilustracja wiedzy, doświadczenia klinicznego i drobiazgowych wskazówek postępowania w sytuacjach trudnych, komplikujących powodzenie zabiegów.
Layers. Atlas kompozytowych uzupełnień warstwowych
Layers. Atlas kompozytowych uzupełnień warstwowych
Jordi Manauta, Anna Salat
Cena: 250 PLN
LAYERS: Atlas Kompozytowych Uzupełnień Warstwowych to przepiękne graficznie kompendium, zawierające setki obrazów i pokazujące krok po kroku metody udoskonalenia podstaw techniki warstwowej oraz uzyskiwanie naturalnych cech zęba w obrębie uzupełnień. Praca z wykorzystaniem warstw pozwala nie tylko na uzyskanie pięknego i naturalnego wyglądu uzupełnień kompozytowych, ale również na odwzorowanie bioarchitektury zębów, oferując niezwykle estetyczne i funkcjonalne wyniki leczenia.
Książka zawiera również komentarze kliniczne następujących światowych autorytetów:
Luiz Narciso Baraterii, Walter Devoto, Galip Gürel, Luis Jané, David Klaff, Bernd Kleiber, Pascal Magne, Francesco Mangani, Ricardo Mitrani, Angelo Putignano, Serhiy Radlinsky, Daniele Rondoni, Lorenzo Panini i Smile Academy.
Mosty Adhezyjne <br> Minimalnie inwazyjne – Estetyczne – Trwałe
Mosty Adhezyjne
Minimalnie inwazyjne – Estetyczne – Trwałe
Matthias KERN
Cena: 120 PLN
Książka ta pokazuje, jak trzeba postępować, ale też czego koniecznie należy unikać, aby leczenie z zastosowaniem jednoskrzydłowych metalowo-ceramicznych lub pełnocera­micznych mostów adhezyjnych zakończyło się sukcesem.
Nowotwory zębopochodne i guzy nowotworopodobne<BR>kości szczękowych
Nowotwory zębopochodne i guzy nowotworopodobne
kości szczękowych
Tomasz Kaczmarzyk
Jadwiga Stypułkowska
Romana Tomaszewska
Jacek Czopek
Cena: 80 PLN
Zespół autorów, pracowników naukowo-dydaktycznych Katedry Patomorfologii CMUJ oraz Zakladu Chirurgii Stomatologicznej opracował pierwszy polski podręcznik poświęcony wyłącznie nowotworom zębopochodnym i zmianom nowotworopodobnym kości szczękowych. Stosując obowiązującą obecnie klasyfikację WHO z 2005 roku uwzględniono najnowsze aspekty genetyki, symptomatologii, epidemiologii, radiodiagnostyki i histopatologii tych zmian oraz zasady ich leczenia.
Okluzja. Zasady & Leczenie
Okluzja. Zasady & Leczenie
José dos Santos
Cena: 120 PLN
Zagadnienie okluzji zębów jest tematem bardzo wielu dyskusji. Zaproponowano do tej pory kilka teorii, ale wszystkie są albo trudne do zrozumienia, albo niewystarczająco poparte dowodami. Dlatego ten nowy bestseller stanowi niewątpliwy przewodnik dla każdego lekarza w codziennej praktyce.
Opracowanie zębów. Wiedza & Sztuka
Opracowanie zębów. Wiedza & Sztuka
Clovis PAGANI
Cena: 105 PLN
Pierwszym i jedynym celem tej publikacji – jak podkreśla autor - jest zwrócenie uwagi lekarzy, którzy troszczą się o jakość swego leczenia, na szczegóły i etapy preparacji, które nigdy się nie zdezaktualizowały.
Periodontologiczna terapia regeneracyjna
Periodontologiczna terapia regeneracyjna
Anton Sculean
Cena: 168 PLN
Profesor Anton Sculean wraz z zespołem wybitnych specjalistów prezentuje metodykę postępowania klinicznego w terapii regeneracyjnej przyzębia.
Plastyczno-Estetyczna Chirurgia Periodontologiczna <br>i Implantologiczna
Plastyczno-Estetyczna Chirurgia Periodontologiczna
i Implantologiczna
Otto Zuhr, Marc Hürzeler
Cena: 525 PLN
Dzieło o przełomowym znaczeniu dla praktyki klinicznej. W tej publikacji połączono wiedzę i praktyczne doświadczenie, tworząc kompleksowy przegląd zasad, wskazówek i technik klinicznych w zakresie implantologii, estetyki przyzębia oraz mikrochirurgii.
Regeneracja Tkanek Przyzębia
Regeneracja Tkanek Przyzębia
Małgorzata Pietruska
Współpraca: Ewa Dolińska, Jan Pietruski
Cena: 200 PLN
Absolutny bestseller. Ta książka ujmuje wszystkie najważniejsze zagadnienia związane ze skuteczną i przewidywalną regeneracją tkanek przyzębia.
Stomatologia dziecięca. Przypadki kliniczne
Stomatologia dziecięca. Przypadki kliniczne
Evert van Amerongen, Maddelon de Jong-Lenters, Luc Marks, Jaap Veerkamp
Cena: 105 PLN
Celem powstania tej książki było zebranie i dostarczenie stomatologom dziecięcym ogólnej wiedzy na temat diagnostyki, objawów, leczenia oraz dalszego postępowania w przypadkach, które mogą spotkać także w swojej praktyce. W książce zaprezentowano 16 przypadków różnych nieprawidłowości leczonych przez doświadczonych lekarzy stomatologów. Opisy przypadków zawierają badanie podmiotowe, przedmiotowe, diagnostykę, wskazania do leczenia, możliwości lecznicze i rokowanie. Zostało również podane piśmiennictwo. Dokumentacja fotograficzna i radiologiczna jest doskonałej jakości.
The European Journal of Esthetic Dentistry t2
The European Journal of Esthetic Dentistry t2
Redakcja naukowa: Jan Pietruski
Wybór publikacji
Wydanie polskie
Cena: 80 PLN
Drugie polskie wydanie wybranych publikacji z European Journal of Esthtetic Dentistry, w oryginale redagowane przez znakomitego klinicystę Dr Alessandro DEVIGUS. Oficjalny magazyn European Academy of Esthetic Dentistry, w strukturach której znajduje się również Polska Akademia Stomatologii Estetycznej, prezentuje najnowszą wiedzę przedstawianą przez najlepszych klinicystów.
Polska edycja ukazywać się będzie raz do roku.
Torbiele obszaru szczękowo-twarzowego
Torbiele obszaru szczękowo-twarzowego
T. Kaczmarzyk, J. Stypułkowska, R. Tomaszewska
Cena: 80 PLN
Cztery dziedziny medycyny, tj. stomatologia, patomorfologia, radiologia i laryngologia oraz oczywiście reprezentujący je lekarze, a także studenci, to z pewnością główni adresaci tego podręcznika.
Twarz. Atlas Anatomii Klinicznej
Twarz. Atlas Anatomii Klinicznej
Ralf J. Radlanski, Karl H. Wesker
Cena: 252 PLN
Wypełniacze. Ilustrowany Przewodnik Kliniczny
Wypełniacze. Ilustrowany Przewodnik Kliniczny
Gerhard Sattler, Uliana Gout
Cena: 260 PLN
W książce zaprezentowano aktualny stan wiedzy i procedury kliniczne niezbędne do zastosowania wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego w zabiegach kształtowania estetyki twarzy.
     
: POLECAMY :
: POLECAMY :
: PLIKI COOKIE :
drukuj

W naszym Sklepie Internetowym wykorzystujemy pliki Cookies zapisywane na urządzeniach końcowych Użytkowników w procesie dokonywania zakupów i rejestracji na szkolenia. Szczegółowe informacje dotyczące plików Cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Regulaminie i Polityce Prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem ze Sklepu. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, zawsze możesz dokonać zamówienia telefonicznie. Korzystanie z naszych serwisów oznacza, iż użytkownik akceptuje Regulamin i Politykę Prywatności.