Kwintesencja :: Książki polskie
drukuj

Wydawnictwo Kwintesencja sp.z o.o.
ul. Różana 75
02-569 Warszawa
Tel./Fax. (022) 845 69 70
Tel./Fax. (022) 845 05 53
wydawnictwo@kwintesencja.com.pl

Numer Konta:
08 1020 1013 0000 0702 0124 6347

NIP: 526-01-52-525
KRS 0000103752
Kapitał zakładowy: 50 000 zł

Książki
Sortuj według:według daty rosnąco  daty  według nazw rosnąco  autora  według nazw malejąco  tytułu
Adhezyjne uzupełnienia porcelanowe w odcinku przednim
Adhezyjne uzupełnienia porcelanowe w odcinku przednim
Pascal Magne, Urs Belser
Cena: 230 PLN
Oto dzieło godne mistrzów. Przedstawiamy polskim Czytelnikom prace autorów o światowej renomie. Znajdziecie tu Państwo wszystkie infomacje dotyczące wskazań do preparacji twardych tkanek zęba i poszczególnych jej etapów, procedur adhezyjnego cementowania oraz wskazówek do długoczasowego utrzymania efektów leczenia.
Bruksizm
Bruksizm
Daniel Brocard, Jean Francois Laluque, Christian Knellsen
Cena: 63 PLN
Bruksizm to zjawisko kliniczne, z którym spotykamy się dosyć często, jednak kiedy pacjent nie jest zadowolony z estetyki swoich zębów lub diagnoza kliniczna wymaga podjęcia stosownego leczenia, zazwyczaj jesteśmy bezradni.
EndoProtetyka
EndoProtetyka
Maciej Żarow
Cena: 168 PLN
Ten nowoczesny i przejrzysty przewodnik, oparty na ogromnej wiedzy praktycznej autorów, jest niewątpliwym doradcą w codziennej praktyce stomatologicznej.
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi <br>Analiza estetyczna  T.1
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi
Analiza estetyczna T.1
Mauro Fradeani
Cena: 210 PLN
(...) Dr Fradeani zebrał w tej bogato ilustrowanej publikacji najlepsze standardy estetyczne wywodzące się z wielu kontynentów, prezentując wyniki odpowiadające w równym stopniu wszystkim pacjentom i lekarzom z różnych grup kulturowych. Tekst jest zredagowany zarówno praktycznie, jak i systematycznie. Rozpoczyna się od powitania pacjenta w gabinecie i opisuje krok po kroku analizę estetyczną oraz techniczne aspekty leczenia. Dr Fradeani obrał na potrzeby tej książki bardzo przejrzystą formę prezentacji. Poszczególne przykłady kliniczne zostały szczegółowo opisane. W ten sposób udało mu się przekazać ogromną wiedzę, zebraną podczas długoletnich doświadczeń w gabinecie stomatologicznym i pracowni protetycznej. (...)
Ze Słowa wstępnego Gerarda J. Chiche
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi <br>Leczenie protetyczne  T.2
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi
Leczenie protetyczne T.2
Mauro Fradeani, Giancarlo Barducci
Cena: 294 PLN
Książka przedstawia systematyczne postępowanie podczas wykonywania uzupełnień protetycznych na filarach własnych i implantach w odcinku przednim oraz w całym łuku zębowym, które od ponad 25 lat pozwala uzyskać optymalne efekty estetyczne, biologiczne i czynnościowe.
Kliniczna i radiologiczna anatomia dla implantologów
Kliniczna i radiologiczna anatomia dla implantologów
Louie Al-Faraje
Cena: 210 PLN
Celem tej książki jest przedstawienie niezbędnej wiedzy anatomicznej w przystępnej i interesującej formie. Nie pominięto żadnych większych i znaczących zagadnień, jednak główny nacisk został położony na ich związek z problematyką leczenia implantologicznego w obrębie jamy ustnej.
Komplikacje w chirurgii implantologicznej
Komplikacje w chirurgii implantologicznej
L. Al-Faraje
Cena: 210 PLN

Autor, praktykujący w USA, doświadczony klinicysta wykonał drobiazgowa pracę. Usystematyzował i wyszczególnił ponad 70 konkretnych komplikacji, jakie mogą wystąpić na wszystkich etapach leczenia implantologicznego. Fascynująca ilustracja wiedzy, doświadczenia klinicznego i drobiazgowych wskazówek postępowania w sytuacjach trudnych, komplikujących powodzenie zabiegów.
Layers. Atlas kompozytowych uzupełnień warstwowych
Layers. Atlas kompozytowych uzupełnień warstwowych
Jordi Manauta, Anna Salat
Cena: 250 PLN
LAYERS: Atlas Kompozytowych Uzupełnień Warstwowych to przepiękne graficznie kompendium, zawierające setki obrazów i pokazujące krok po kroku metody udoskonalenia podstaw techniki warstwowej oraz uzyskiwanie naturalnych cech zęba w obrębie uzupełnień. Praca z wykorzystaniem warstw pozwala nie tylko na uzyskanie pięknego i naturalnego wyglądu uzupełnień kompozytowych, ale również na odwzorowanie bioarchitektury zębów, oferując niezwykle estetyczne i funkcjonalne wyniki leczenia.
Książka zawiera również komentarze kliniczne następujących światowych autorytetów:
Luiz Narciso Baraterii, Walter Devoto, Galip Gürel, Luis Jané, David Klaff, Bernd Kleiber, Pascal Magne, Francesco Mangani, Ricardo Mitrani, Angelo Putignano, Serhiy Radlinsky, Daniele Rondoni, Lorenzo Panini i Smile Academy.
Okluzja. Zasady & Leczenie
Okluzja. Zasady & Leczenie
José dos Santos
Cena: 120 PLN
Zagadnienie okluzji zębów jest tematem bardzo wielu dyskusji. Zaproponowano do tej pory kilka teorii, ale wszystkie są albo trudne do zrozumienia, albo niewystarczająco poparte dowodami. Dlatego ten nowy bestseller stanowi niewątpliwy przewodnik dla każdego lekarza w codziennej praktyce.
Plastyczno-Estetyczna Chirurgia Periodontologiczna <br>i Implantologiczna
Plastyczno-Estetyczna Chirurgia Periodontologiczna
i Implantologiczna
Otto Zuhr, Marc Hürzeler
Cena: 525 PLN
Dzieło o przełomowym znaczeniu dla praktyki klinicznej. W tej publikacji połączono wiedzę i praktyczne doświadczenie, tworząc kompleksowy przegląd zasad, wskazówek i technik klinicznych w zakresie implantologii, estetyki przyzębia oraz mikrochirurgii.
Podstawy chirurgii piezoelektrycznej
Podstawy chirurgii piezoelektrycznej
Tomaso Vercellotti
Cena: 120 PLN
Atlas zawiera podstawowy zakres wiedzy z zakresu stosowania piezoelektrycznej chirurgii kości w stomatologii, implantologii i chirurgii implantologicznej
Pojedyncze uzupełnienia na implantach w odcinku przednim
Pojedyncze uzupełnienia na implantach w odcinku przednim
Serge Armand
Cena: 105 PLN
Książka koncentruje się właśnie na przednim odcinku łuku zębowego. Serge Armand proponuje Czytelnikowi dokładną analizę danej sytuacji klinicznej i pokazuje, w jaki sposób można sprostać czynnościowym i estetycznym wymaganiom odcinka przedniego wykorzystując techniki regeneracyjne.
Powtórne leczenie endodontyczne
Powtórne leczenie endodontyczne
Stéphane Simon, Wilhelm-Joseph Pertot
Cena: 80 PLN
Znakomity przewodnik krok po kroku – autorzy przeprowadzają czytelnika przez zawirowania rutynowego powtórnego leczenia endodontycznego z niezliczonymi jego powikłaniami, w tym perforacjami, blokadami, złamanymi narzędziami oraz martwicą miazgi w zębach niedojrzałych. Książka ta jest źródłem mnóstwa informacji zebranych przez dwóch praktyków, którzy zdobyli ogromne doświadczenie na polu endodoncji. Posiadają rozległą wiedzę teoretyczną, a także znajomość wszelkich dostępnych na rynku materiałów.
Regeneracja Tkanek Przyzębia
Regeneracja Tkanek Przyzębia
Małgorzata Pietruska
WspółpracaL Ewa Dolińska, Jan Pietruski
Cena: 200 PLN
Absolutny bestseller. Ta książka ujmuje wszystkie najważniejsze zagadnienia związane ze skuteczną i przewidywalną regeneracją tkanek przyzębia.
Stany nagłe w endodoncji
Stany nagłe w endodoncji
Edgar Schäfer
Cena: 120 PLN
Celem tej pracy jest przedstawienie, w jaki sposób można określić przyczynę bólu, przeprowadzić odpowiednią diagnostykę i skuteczne leczenie. W tej książce jest wiele wskazówek i rad przydatnych każdemu lekarzowi w praktyce. Także studenci stomatologii będą mogli pogłębić swoja wiedzę w zakresie diagnostyki i leczenia bólu pochodzenia endodontycznego.
Stomatologia dziecięca. Przypadki kliniczne
Stomatologia dziecięca. Przypadki kliniczne
Evert van Amerongen, Maddelon de Jong-Lenters, Luc Marks, Jaap Veerkamp
Cena: 105 PLN
Celem powstania tej książki było zebranie i dostarczenie stomatologom dziecięcym ogólnej wiedzy na temat diagnostyki, objawów, leczenia oraz dalszego postępowania w przypadkach, które mogą spotkać także w swojej praktyce. W książce zaprezentowano 16 przypadków różnych nieprawidłowości leczonych przez doświadczonych lekarzy stomatologów. Opisy przypadków zawierają badanie podmiotowe, przedmiotowe, diagnostykę, wskazania do leczenia, możliwości lecznicze i rokowanie. Zostało również podane piśmiennictwo. Dokumentacja fotograficzna i radiologiczna jest doskonałej jakości.
The European Journal of Esthetic Dentistry t2
The European Journal of Esthetic Dentistry t2
Redakcja naukowa: Jan Pietruski
Wybór publikacji
Wydanie polskie
Cena: 80 PLN
Drugie polskie wydanie wybranych publikacji z European Journal of Esthtetic Dentistry, w oryginale redagowane przez znakomitego klinicystę Dr Alessandro DEVIGUS. Oficjalny magazyn European Academy of Esthetic Dentistry, w strukturach której znajduje się również Polska Akademia Stomatologii Estetycznej, prezentuje najnowszą wiedzę przedstawianą przez najlepszych klinicystów.
Polska edycja ukazywać się będzie raz do roku.
Twarz. Atlas Anatomii Klinicznej
Twarz. Atlas Anatomii Klinicznej
Ralf J. Radlanski, Karl H. Wesker
Cena: 252 PLN
Zabiegi augmentacyjne w implantologii
Zabiegi augmentacyjne w implantologii
Fouad Khoury
Cena: 294 PLN

Nowa pozycja Wydawnictwa Kwintesencja to ksiiążka skierowana przede wszystkim do implantologów, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty na bazie naukowej w zakresie chirurgii transplantacyjnej.
W książce przedstawiono różne metody rekonstrukcji wyrostka zębodołowego z wykorzystaniem autogennego materiału kostnego. Po przybliżeniu podstawowych zagadnień dotyczących biologii gojenia kości oraz diagnostyki i planowania, omówiono dokładnie i przystępnie różne miejsca uzyskiwania przeszczepów kości autogennej, takie jak żuchwa, kość piszczelowa, grzebień kości biodrowej oraz czaszka. Liczne zdjęcia dokumentują szczegółowo poszczególne etapy postępowania chirurgicznego.
     
: PLIKI COOKIE :
drukuj

Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Regulamin.