Kwintesencja :: Książki polskie
drukuj

Wydawnictwo Kwintesencja sp.z o.o.
ul. Różana 75
02-569 Warszawa
Tel./Fax. (022) 845 69 70
Tel./Fax. (022) 845 05 53
wydawnictwo@kwintesencja.com.pl

Numer Konta:
08 1020 1013 0000 0702 0124 6347

NIP: 526-01-52-525
KRS 0000103752
Kapitał zakładowy: 50 000 zł

Książki
Sortuj według:według daty rosnąco  daty  według nazw rosnąco  autora  według nazw malejąco  tytułu
Adhezyjne uzupełnienia porcelanowe w odcinku przednim
Adhezyjne uzupełnienia porcelanowe w odcinku przednim
Pascal Magne, Urs Belser
Cena: 230 PLN
Oto dzieło godne mistrzów. Przedstawiamy polskim Czytelnikom prace autorów o światowej renomie. Znajdziecie tu Państwo wszystkie infomacje dotyczące wskazań do preparacji twardych tkanek zęba i poszczególnych jej etapów, procedur adhezyjnego cementowania oraz wskazówek do długoczasowego utrzymania efektów leczenia.
Bruksizm
Bruksizm
Daniel Brocard, Jean Francois Laluque, Christian Knellsen
Cena: 63 PLN
Bruksizm to zjawisko kliniczne, z którym spotykamy się dosyć często, jednak kiedy pacjent nie jest zadowolony z estetyki swoich zębów lub diagnoza kliniczna wymaga podjęcia stosownego leczenia, zazwyczaj jesteśmy bezradni.
Chirurgia Implantologiczna: Procedury Step by Step
Chirurgia Implantologiczna: Procedury Step by Step
Daniel Buser, Jun Y. Cho, Alvin Teo
Cena: 110 PLN
Oto książka, której nie może zabraknąć w gabinecie implantologa! Dr Daniel Buser, zaliczany do grona największych światowych autorytetów w dziedzinie implantologii, wraz z zespołem specjalistów przygotował najbardziej praktyczny podręcznik, jaki można sobie wyobrazić. W formie szczegółowych rysunków zaprezentowane są tu krok po kroku podstawowe zasady chirurgiczne i procedury wszczepiania implantów w warunkach standardowych i w miejscach defektów kostnych. Oto książka dla tych praktyków, którzy chcą wszczepiać implanty z dużym prawdopodobieństwem sukcesu i niskim ryzykiem komplikacji. Całość wzbogaca szczegółowa procedura postępowania w kilkunastu przypadkach klinicznych udokumentowanych ponad 10-letnimi obserwacjami.
EndoProtetyka
EndoProtetyka
Maciej Żarow
Cena: 168 PLN
Ten nowoczesny i przejrzysty przewodnik, oparty na ogromnej wiedzy praktycznej autorów, jest niewątpliwym doradcą w codziennej praktyce stomatologicznej.
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi <br>Analiza estetyczna  T.1
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi
Analiza estetyczna T.1
Mauro Fradeani
Cena: 210 PLN
(...) Dr Fradeani zebrał w tej bogato ilustrowanej publikacji najlepsze standardy estetyczne wywodzące się z wielu kontynentów, prezentując wyniki odpowiadające w równym stopniu wszystkim pacjentom i lekarzom z różnych grup kulturowych. Tekst jest zredagowany zarówno praktycznie, jak i systematycznie. Rozpoczyna się od powitania pacjenta w gabinecie i opisuje krok po kroku analizę estetyczną oraz techniczne aspekty leczenia. Dr Fradeani obrał na potrzeby tej książki bardzo przejrzystą formę prezentacji. Poszczególne przykłady kliniczne zostały szczegółowo opisane. W ten sposób udało mu się przekazać ogromną wiedzę, zebraną podczas długoletnich doświadczeń w gabinecie stomatologicznym i pracowni protetycznej. (...)
Ze Słowa wstępnego Gerarda J. Chiche
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi <br>Leczenie protetyczne  T.2
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi
Leczenie protetyczne T.2
Mauro Fradeani, Giancarlo Barducci
Cena: 294 PLN
Książka przedstawia systematyczne postępowanie podczas wykonywania uzupełnień protetycznych na filarach własnych i implantach w odcinku przednim oraz w całym łuku zębowym, które od ponad 25 lat pozwala uzyskać optymalne efekty estetyczne, biologiczne i czynnościowe.
Ilustrowany atlas protez stałych
Ilustrowany atlas protez stałych
Yoshiyuki Hagiwara
Cena: 105 PLN
Precyzyjny podręcznik zawierający logiczny zbiór rozwiązań klinicznych - niezastąpiony w codziennej praktyce. Lakoniczna, bogato ilustrowana instrukcja postępowania w perfekcyjnej protetyce protez stałych.
Komplikacje w chirurgii implantologicznej
Komplikacje w chirurgii implantologicznej
L. Al-Faraje
Cena: 210 PLN

Autor, praktykujący w USA, doświadczony klinicysta wykonał drobiazgowa pracę. Usystematyzował i wyszczególnił ponad 70 konkretnych komplikacji, jakie mogą wystąpić na wszystkich etapach leczenia implantologicznego. Fascynująca ilustracja wiedzy, doświadczenia klinicznego i drobiazgowych wskazówek postępowania w sytuacjach trudnych, komplikujących powodzenie zabiegów.
Layers. Atlas kompozytowych uzupełnień warstwowych
Layers. Atlas kompozytowych uzupełnień warstwowych
Jordi Manauta, Anna Salat
Cena: 250 PLN
LAYERS: Atlas Kompozytowych Uzupełnień Warstwowych to przepiękne graficznie kompendium, zawierające setki obrazów i pokazujące krok po kroku metody udoskonalenia podstaw techniki warstwowej oraz uzyskiwanie naturalnych cech zęba w obrębie uzupełnień. Praca z wykorzystaniem warstw pozwala nie tylko na uzyskanie pięknego i naturalnego wyglądu uzupełnień kompozytowych, ale również na odwzorowanie bioarchitektury zębów, oferując niezwykle estetyczne i funkcjonalne wyniki leczenia.
Książka zawiera również komentarze kliniczne następujących światowych autorytetów:
Luiz Narciso Baraterii, Walter Devoto, Galip Gürel, Luis Jané, David Klaff, Bernd Kleiber, Pascal Magne, Francesco Mangani, Ricardo Mitrani, Angelo Putignano, Serhiy Radlinsky, Daniele Rondoni, Lorenzo Panini i Smile Academy.
Nowotwory zębopochodne i guzy nowotworopodobne<BR>kości szczękowych
Nowotwory zębopochodne i guzy nowotworopodobne
kości szczękowych
Tomasz Kaczmarzyk
Jadwiga Stypułkowska
Romana Tomaszewska
Jacek Czopek
Cena: 80 PLN
Zespół autorów, pracowników naukowo-dydaktycznych Katedry Patomorfologii CMUJ oraz Zakladu Chirurgii Stomatologicznej opracował pierwszy polski podręcznik poświęcony wyłącznie nowotworom zębopochodnym i zmianom nowotworopodobnym kości szczękowych. Stosując obowiązującą obecnie klasyfikację WHO z 2005 roku uwzględniono najnowsze aspekty genetyki, symptomatologii, epidemiologii, radiodiagnostyki i histopatologii tych zmian oraz zasady ich leczenia.
Podstawy chirurgii piezoelektrycznej
Podstawy chirurgii piezoelektrycznej
Tomaso Vercellotti
Cena: 120 PLN
Atlas zawiera podstawowy zakres wiedzy z zakresu stosowania piezoelektrycznej chirurgii kości w stomatologii, implantologii i chirurgii implantologicznej
Pojedyncze uzupełnienia na implantach w odcinku przednim
Pojedyncze uzupełnienia na implantach w odcinku przednim
Serge Armand
Cena: 105 PLN
Książka koncentruje się właśnie na przednim odcinku łuku zębowego. Serge Armand proponuje Czytelnikowi dokładną analizę danej sytuacji klinicznej i pokazuje, w jaki sposób można sprostać czynnościowym i estetycznym wymaganiom odcinka przedniego wykorzystując techniki regeneracyjne.
Powtórne leczenie endodontyczne
Powtórne leczenie endodontyczne
Stéphane Simon, Wilhelm-Joseph Pertot
Cena: 80 PLN
Znakomity przewodnik krok po kroku – autorzy przeprowadzają czytelnika przez zawirowania rutynowego powtórnego leczenia endodontycznego z niezliczonymi jego powikłaniami, w tym perforacjami, blokadami, złamanymi narzędziami oraz martwicą miazgi w zębach niedojrzałych. Książka ta jest źródłem mnóstwa informacji zebranych przez dwóch praktyków, którzy zdobyli ogromne doświadczenie na polu endodoncji. Posiadają rozległą wiedzę teoretyczną, a także znajomość wszelkich dostępnych na rynku materiałów.
Procedury chirurgiczne w implantologii
Procedury chirurgiczne w implantologii
Louie Al-Faraje
Cena: 80 PLN
Lista kontrolna to krótkie, ale szczegółowe przypomnienie wszystkich ważnych etapów i ich właściwej kolejności, które trzeba wykonać dla uzyskania najlepszych wyników.
Stany nagłe w endodoncji
Stany nagłe w endodoncji
Edgar Schäfer
Cena: 120 PLN
Celem tej pracy jest przedstawienie, w jaki sposób można określić przyczynę bólu, przeprowadzić odpowiednią diagnostykę i skuteczne leczenie. W tej książce jest wiele wskazówek i rad przydatnych każdemu lekarzowi w praktyce. Także studenci stomatologii będą mogli pogłębić swoja wiedzę w zakresie diagnostyki i leczenia bólu pochodzenia endodontycznego.
Stomatologia dziecięca. Przypadki kliniczne
Stomatologia dziecięca. Przypadki kliniczne
Evert van Amerongen, Maddelon de Jong-Lenters, Luc Marks, Jaap Veerkamp
Cena: 105 PLN
Celem powstania tej książki było zebranie i dostarczenie stomatologom dziecięcym ogólnej wiedzy na temat diagnostyki, objawów, leczenia oraz dalszego postępowania w przypadkach, które mogą spotkać także w swojej praktyce. W książce zaprezentowano 16 przypadków różnych nieprawidłowości leczonych przez doświadczonych lekarzy stomatologów. Opisy przypadków zawierają badanie podmiotowe, przedmiotowe, diagnostykę, wskazania do leczenia, możliwości lecznicze i rokowanie. Zostało również podane piśmiennictwo. Dokumentacja fotograficzna i radiologiczna jest doskonałej jakości.
The European Journal of Esthetic Dentistry t2
The European Journal of Esthetic Dentistry t2
Redakcja naukowa: Jan Pietruski
Wybór publikacji
Wydanie polskie
Cena: 80 PLN
Drugie polskie wydanie wybranych publikacji z European Journal of Esthtetic Dentistry, w oryginale redagowane przez znakomitego klinicystę Dr Alessandro DEVIGUS. Oficjalny magazyn European Academy of Esthetic Dentistry, w strukturach której znajduje się również Polska Akademia Stomatologii Estetycznej, prezentuje najnowszą wiedzę przedstawianą przez najlepszych klinicystów.
Polska edycja ukazywać się będzie raz do roku.
Torbiele obszaru szczękowo-twarzowego
Torbiele obszaru szczękowo-twarzowego
T. Kaczmarzyk, J. Stypułkowska, R. Tomaszewska
Cena: 80 PLN
Cztery dziedziny medycyny, tj. stomatologia, patomorfologia, radiologia i laryngologia oraz oczywiście reprezentujący je lekarze, a także studenci, to z pewnością główni adresaci tego podręcznika.
Twarz. Atlas Anatomii Klinicznej
Twarz. Atlas Anatomii Klinicznej
Ralf J. Radlanski, Karl H. Wesker
Cena: 252 PLN
Zabiegi augmentacyjne w implantologii
Zabiegi augmentacyjne w implantologii
Fouad Khoury
Cena: 294 PLN

Nowa pozycja Wydawnictwa Kwintesencja to ksiiążka skierowana przede wszystkim do implantologów, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty na bazie naukowej w zakresie chirurgii transplantacyjnej.
W książce przedstawiono różne metody rekonstrukcji wyrostka zębodołowego z wykorzystaniem autogennego materiału kostnego. Po przybliżeniu podstawowych zagadnień dotyczących biologii gojenia kości oraz diagnostyki i planowania, omówiono dokładnie i przystępnie różne miejsca uzyskiwania przeszczepów kości autogennej, takie jak żuchwa, kość piszczelowa, grzebień kości biodrowej oraz czaszka. Liczne zdjęcia dokumentują szczegółowo poszczególne etapy postępowania chirurgicznego.
     
: PLIKI COOKIE :
drukuj

Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Regulamin.