Kwintesencja :: Książki polskie
drukuj

Wydawnictwo Kwintesencja sp.z o.o.
ul. Różana 75
02-569 Warszawa
Tel./Fax. (022) 845 69 70
Tel./Fax. (022) 845 05 53
wydawnictwo@kwintesencja.com.pl

Numer Konta:
08 1020 1013 0000 0702 0124 6347

NIP: 526-01-52-525
KRS 0000103752
Kapitał zakładowy: 50 000 zł

Książki
Sortuj według:według daty rosnąco  daty  według nazw rosnąco  autora  według nazw malejąco  tytułu
Adhezyjne uzupełnienia porcelanowe w odcinku przednim
Adhezyjne uzupełnienia porcelanowe w odcinku przednim
Pascal Magne, Urs Belser
Cena: 230 PLN
Oto dzieło godne mistrzów. Przedstawiamy polskim Czytelnikom prace autorów o światowej renomie. Znajdziecie tu Państwo wszystkie infomacje dotyczące wskazań do preparacji twardych tkanek zęba i poszczególnych jej etapów, procedur adhezyjnego cementowania oraz wskazówek do długoczasowego utrzymania efektów leczenia.
Bruksizm
Bruksizm
Daniel Brocard, Jean Francois Laluque, Christian Knellsen
Cena: 63 PLN
Bruksizm to zjawisko kliniczne, z którym spotykamy się dosyć często, jednak kiedy pacjent nie jest zadowolony z estetyki swoich zębów lub diagnoza kliniczna wymaga podjęcia stosownego leczenia, zazwyczaj jesteśmy bezradni.
Chirurgia Implantologiczna: Procedury Step by Step
Chirurgia Implantologiczna: Procedury Step by Step
Daniel Buser, Jun Y. Cho, Alvin Teo
Cena: 110 PLN
Oto książka, której nie może zabraknąć w gabinecie implantologa! Dr Daniel Buser, zaliczany do grona największych światowych autorytetów w dziedzinie implantologii, wraz z zespołem specjalistów przygotował najbardziej praktyczny podręcznik, jaki można sobie wyobrazić. W formie szczegółowych rysunków zaprezentowane są tu krok po kroku podstawowe zasady chirurgiczne i procedury wszczepiania implantów w warunkach standardowych i w miejscach defektów kostnych. Oto książka dla tych praktyków, którzy chcą wszczepiać implanty z dużym prawdopodobieństwem sukcesu i niskim ryzykiem komplikacji. Całość wzbogaca szczegółowa procedura postępowania w kilkunastu przypadkach klinicznych udokumentowanych ponad 10-letnimi obserwacjami.
EndoProtetyka
EndoProtetyka
Maciej Żarow
Cena: 168 PLN
Ten nowoczesny i przejrzysty przewodnik, oparty na ogromnej wiedzy praktycznej autorów, jest niewątpliwym doradcą w codziennej praktyce stomatologicznej.
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi <br>Analiza estetyczna  T.1
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi
Analiza estetyczna T.1
Mauro Fradeani
Cena: 210 PLN
(...) Dr Fradeani zebrał w tej bogato ilustrowanej publikacji najlepsze standardy estetyczne wywodzące się z wielu kontynentów, prezentując wyniki odpowiadające w równym stopniu wszystkim pacjentom i lekarzom z różnych grup kulturowych. Tekst jest zredagowany zarówno praktycznie, jak i systematycznie. Rozpoczyna się od powitania pacjenta w gabinecie i opisuje krok po kroku analizę estetyczną oraz techniczne aspekty leczenia. Dr Fradeani obrał na potrzeby tej książki bardzo przejrzystą formę prezentacji. Poszczególne przykłady kliniczne zostały szczegółowo opisane. W ten sposób udało mu się przekazać ogromną wiedzę, zebraną podczas długoletnich doświadczeń w gabinecie stomatologicznym i pracowni protetycznej. (...)
Ze Słowa wstępnego Gerarda J. Chiche
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi <br>Leczenie protetyczne  T.2
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi
Leczenie protetyczne T.2
Mauro Fradeani, Giancarlo Barducci
Cena: 294 PLN
Książka przedstawia systematyczne postępowanie podczas wykonywania uzupełnień protetycznych na filarach własnych i implantach w odcinku przednim oraz w całym łuku zębowym, które od ponad 25 lat pozwala uzyskać optymalne efekty estetyczne, biologiczne i czynnościowe.
Ilustrowany atlas protez stałych
Ilustrowany atlas protez stałych
Yoshiyuki Hagiwara
Cena: 105 PLN
Precyzyjny podręcznik zawierający logiczny zbiór rozwiązań klinicznych - niezastąpiony w codziennej praktyce. Lakoniczna, bogato ilustrowana instrukcja postępowania w perfekcyjnej protetyce protez stałych.
Komplikacje w chirurgii implantologicznej
Komplikacje w chirurgii implantologicznej
L. Al-Faraje
Cena: 210 PLN

Autor, praktykujący w USA, doświadczony klinicysta wykonał drobiazgowa pracę. Usystematyzował i wyszczególnił ponad 70 konkretnych komplikacji, jakie mogą wystąpić na wszystkich etapach leczenia implantologicznego. Fascynująca ilustracja wiedzy, doświadczenia klinicznego i drobiazgowych wskazówek postępowania w sytuacjach trudnych, komplikujących powodzenie zabiegów.
Nowotwory zębopochodne i guzy nowotworopodobne<BR>kości szczękowych
Nowotwory zębopochodne i guzy nowotworopodobne
kości szczękowych
Tomasz Kaczmarzyk
Jadwiga Stypułkowska
Romana Tomaszewska
Jacek Czopek
Cena: 80 PLN
Zespół autorów, pracowników naukowo-dydaktycznych Katedry Patomorfologii CMUJ oraz Zakladu Chirurgii Stomatologicznej opracował pierwszy polski podręcznik poświęcony wyłącznie nowotworom zębopochodnym i zmianom nowotworopodobnym kości szczękowych. Stosując obowiązującą obecnie klasyfikację WHO z 2005 roku uwzględniono najnowsze aspekty genetyki, symptomatologii, epidemiologii, radiodiagnostyki i histopatologii tych zmian oraz zasady ich leczenia.
Okluzja w praktyce
Okluzja w praktyce
Robert Wassell, Amar Naru, Jimmy Steele, Francis Nohl
Cena: 84 PLN
Kolejna publikacja z serii „Kwintesencja Praktyki Stomatologicznej” to znakomity przewodnik w trudnej sztuce poznania zasad okluzji. Zawarte na kartach książki liczne, wysokiej jakości ilustracje pozwalają na pełne zrozumienie i praktyczne zastosowanie pragmatycznego, ale i rozważnego podejścia, które autorzy zastosowali w planowym prowadzeniu zwarcia w praktyce klinicznej.
Plastyczno-Estetyczna Chirurgia Periodontologiczna <br>i Implantologiczna
Plastyczno-Estetyczna Chirurgia Periodontologiczna
i Implantologiczna
Otto Zuhr, Marc Hürzeler
Cena: 525 PLN
Dzieło o przełomowym znaczeniu dla praktyki klinicznej. W tej publikacji połączono wiedzę i praktyczne doświadczenie, tworząc kompleksowy przegląd zasad, wskazówek i technik klinicznych w zakresie implantologii, estetyki przyzębia oraz mikrochirurgii.
Podstawy chirurgii piezoelektrycznej
Podstawy chirurgii piezoelektrycznej
Tomaso Vercellotti
Cena: 120 PLN
Atlas zawiera podstawowy zakres wiedzy z zakresu stosowania piezoelektrycznej chirurgii kości w stomatologii, implantologii i chirurgii implantologicznej
Pojedyncze uzupełnienia na implantach w odcinku przednim
Pojedyncze uzupełnienia na implantach w odcinku przednim
Serge Armand
Cena: 105 PLN
Książka koncentruje się właśnie na przednim odcinku łuku zębowego. Serge Armand proponuje Czytelnikowi dokładną analizę danej sytuacji klinicznej i pokazuje, w jaki sposób można sprostać czynnościowym i estetycznym wymaganiom odcinka przedniego wykorzystując techniki regeneracyjne.
Procedury chirurgiczne w implantologii
Procedury chirurgiczne w implantologii
Louie Al-Faraje
Cena: 80 PLN
Lista kontrolna to krótkie, ale szczegółowe przypomnienie wszystkich ważnych etapów i ich właściwej kolejności, które trzeba wykonać dla uzyskania najlepszych wyników.
Stany nagłe w endodoncji
Stany nagłe w endodoncji
Edgar Schäfer
Cena: 120 PLN
Celem tej pracy jest przedstawienie, w jaki sposób można określić przyczynę bólu, przeprowadzić odpowiednią diagnostykę i skuteczne leczenie. W tej książce jest wiele wskazówek i rad przydatnych każdemu lekarzowi w praktyce. Także studenci stomatologii będą mogli pogłębić swoja wiedzę w zakresie diagnostyki i leczenia bólu pochodzenia endodontycznego.
Stomatologia dziecięca. Przypadki kliniczne
Stomatologia dziecięca. Przypadki kliniczne
Evert van Amerongen, Maddelon de Jong-Lenters, Luc Marks, Jaap Veerkamp
Cena: 105 PLN
Celem powstania tej książki było zebranie i dostarczenie stomatologom dziecięcym ogólnej wiedzy na temat diagnostyki, objawów, leczenia oraz dalszego postępowania w przypadkach, które mogą spotkać także w swojej praktyce. W książce zaprezentowano 16 przypadków różnych nieprawidłowości leczonych przez doświadczonych lekarzy stomatologów. Opisy przypadków zawierają badanie podmiotowe, przedmiotowe, diagnostykę, wskazania do leczenia, możliwości lecznicze i rokowanie. Zostało również podane piśmiennictwo. Dokumentacja fotograficzna i radiologiczna jest doskonałej jakości.
Techniki doginania łuków ortodontycznych
Techniki doginania łuków ortodontycznych
Eiichiro Nakajima
Cena: 84 PLN
Ostatnie udoskonalenia właściwości łuków doprowadziły do zmiany technik klinicznych, a opracowanie drutów o wysokiej sprężystości zmniejszyło (choć nie wyeliminowało) konieczność wykonywania dogięć.
Książka ta została napisana właśnie jako przewodnik po dobrej praktyce klinicznej.
Twarz. Atlas Anatomii Klinicznej
Twarz. Atlas Anatomii Klinicznej
Ralf J. Radlanski, Karl H. Wesker
Cena: 252 PLN
Uzupełnienia pełnoceramiczne. Koncepcja praktyczna
Uzupełnienia pełnoceramiczne. Koncepcja praktyczna
Sven Rinke
Cena: 105 PLN
Książka napisana przez praktyka dla praktyka. Znakomita pomoc w podejmowaniu decyzji oraz w stworzeniu koncepcji z wykorzystaniem uzupełnień pełnoceramicznych. Koncepcja ta nie dotyczy wyłącznie kwestii doboru odpowiedniego materiału, ale w równej mierze - aspektów postępowania klinicznego (preparacja, wycisk, cementowanie) oraz uwzględnia dostępne dane na temat żywotności danego rodzaju uzupełnienia.
Zabiegi augmentacyjne w implantologii
Zabiegi augmentacyjne w implantologii
Fouad Khoury
Cena: 294 PLN

Nowa pozycja Wydawnictwa Kwintesencja to ksiiążka skierowana przede wszystkim do implantologów, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty na bazie naukowej w zakresie chirurgii transplantacyjnej.
W książce przedstawiono różne metody rekonstrukcji wyrostka zębodołowego z wykorzystaniem autogennego materiału kostnego. Po przybliżeniu podstawowych zagadnień dotyczących biologii gojenia kości oraz diagnostyki i planowania, omówiono dokładnie i przystępnie różne miejsca uzyskiwania przeszczepów kości autogennej, takie jak żuchwa, kość piszczelowa, grzebień kości biodrowej oraz czaszka. Liczne zdjęcia dokumentują szczegółowo poszczególne etapy postępowania chirurgicznego.
     
: PLIKI COOKIE :
drukuj

Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Regulamin.