Kwintesencja :: Książki polskie
drukuj

Wydawnictwo Kwintesencja sp.z o.o.
ul. Różana 75
02-569 Warszawa
Tel./Fax. (022) 845 69 70
Tel./Fax. (022) 845 05 53
wydawnictwo@kwintesencja.com.pl

Numer Konta:
08 1020 1013 0000 0702 0124 6347

NIP: 526-01-52-525
KRS 0000103752
Kapitał zakładowy: 50 000 zł

Książki
Sortuj według:według daty rosnąco  daty  według nazw rosnąco  autora  według nazw malejąco  tytułu
Adhezyjne uzupełnienia porcelanowe w odcinku przednim
Adhezyjne uzupełnienia porcelanowe w odcinku przednim
Pascal Magne, Urs Belser
Cena: 230 PLN
Oto dzieło godne mistrzów. Przedstawiamy polskim Czytelnikom prace autorów o światowej renomie. Znajdziecie tu Państwo wszystkie infomacje dotyczące wskazań do preparacji twardych tkanek zęba i poszczególnych jej etapów, procedur adhezyjnego cementowania oraz wskazówek do długoczasowego utrzymania efektów leczenia.
Biologiczna regeneracja tkanek przyzębia
Biologiczna regeneracja tkanek przyzębia
Thomas G. Wilson
Cena: 50 PLN
Tematem tej pracy jest opis klinicznego zastosowania Emdogainu – czyli białka matrycy szkliwa w regeneracji tkanek przyzębia. Jest to biologiczna regeneracja oparta na błonach zaporowych. Autor opisuje również zastosowanie Emdogainu z biomateriałem, gdy chodzi o utrzymanie płata, który nie mając podparcia, może zapaść się w ubytku kostnym i pogorszyć ostateczny wynik.
Chirurgia Implantologiczna: Procedury Step by Step
Chirurgia Implantologiczna: Procedury Step by Step
Daniel Buser, Jun Y. Cho, Alvin Teo
Cena: 110 PLN
Oto książka, której nie może zabraknąć w gabinecie implantologa! Dr Daniel Buser, zaliczany do grona największych światowych autorytetów w dziedzinie implantologii, wraz z zespołem specjalistów przygotował najbardziej praktyczny podręcznik, jaki można sobie wyobrazić. W formie szczegółowych rysunków zaprezentowane są tu krok po kroku podstawowe zasady chirurgiczne i procedury wszczepiania implantów w warunkach standardowych i w miejscach defektów kostnych. Oto książka dla tych praktyków, którzy chcą wszczepiać implanty z dużym prawdopodobieństwem sukcesu i niskim ryzykiem komplikacji. Całość wzbogaca szczegółowa procedura postępowania w kilkunastu przypadkach klinicznych udokumentowanych ponad 10-letnimi obserwacjami.
EndoProtetyka
EndoProtetyka
Maciej Żarow
Cena: 168 PLN
Ten nowoczesny i przejrzysty przewodnik, oparty na ogromnej wiedzy praktycznej autorów, jest niewątpliwym doradcą w codziennej praktyce stomatologicznej.
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi <br>Analiza estetyczna  T.1
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi
Analiza estetyczna T.1
Mauro Fradeani
Cena: 210 PLN
(...) Dr Fradeani zebrał w tej bogato ilustrowanej publikacji najlepsze standardy estetyczne wywodzące się z wielu kontynentów, prezentując wyniki odpowiadające w równym stopniu wszystkim pacjentom i lekarzom z różnych grup kulturowych. Tekst jest zredagowany zarówno praktycznie, jak i systematycznie. Rozpoczyna się od powitania pacjenta w gabinecie i opisuje krok po kroku analizę estetyczną oraz techniczne aspekty leczenia. Dr Fradeani obrał na potrzeby tej książki bardzo przejrzystą formę prezentacji. Poszczególne przykłady kliniczne zostały szczegółowo opisane. W ten sposób udało mu się przekazać ogromną wiedzę, zebraną podczas długoletnich doświadczeń w gabinecie stomatologicznym i pracowni protetycznej. (...)
Ze Słowa wstępnego Gerarda J. Chiche
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi <br>Leczenie protetyczne  T.2
Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi
Leczenie protetyczne T.2
Mauro Fradeani, Giancarlo Barducci
Cena: 294 PLN
Książka przedstawia systematyczne postępowanie podczas wykonywania uzupełnień protetycznych na filarach własnych i implantach w odcinku przednim oraz w całym łuku zębowym, które od ponad 25 lat pozwala uzyskać optymalne efekty estetyczne, biologiczne i czynnościowe.
Ilustrowany atlas protez stałych
Ilustrowany atlas protez stałych
Yoshiyuki Hagiwara
Cena: 105 PLN
Precyzyjny podręcznik zawierający logiczny zbiór rozwiązań klinicznych - niezastąpiony w codziennej praktyce. Lakoniczna, bogato ilustrowana instrukcja postępowania w perfekcyjnej protetyce protez stałych.
Komplikacje w chirurgii implantologicznej
Komplikacje w chirurgii implantologicznej
L. Al-Faraje
Cena: 210 PLN

Autor, praktykujący w USA, doświadczony klinicysta wykonał drobiazgowa pracę. Usystematyzował i wyszczególnił ponad 70 konkretnych komplikacji, jakie mogą wystąpić na wszystkich etapach leczenia implantologicznego. Fascynująca ilustracja wiedzy, doświadczenia klinicznego i drobiazgowych wskazówek postępowania w sytuacjach trudnych, komplikujących powodzenie zabiegów.
Nowotwory zębopochodne i guzy nowotworopodobne<BR>kości szczękowych
Nowotwory zębopochodne i guzy nowotworopodobne
kości szczękowych
Tomasz Kaczmarzyk
Jadwiga Stypułkowska
Romana Tomaszewska
Jacek Czopek
Cena: 80 PLN
Zespół autorów, pracowników naukowo-dydaktycznych Katedry Patomorfologii CMUJ oraz Zakladu Chirurgii Stomatologicznej opracował pierwszy polski podręcznik poświęcony wyłącznie nowotworom zębopochodnym i zmianom nowotworopodobnym kości szczękowych. Stosując obowiązującą obecnie klasyfikację WHO z 2005 roku uwzględniono najnowsze aspekty genetyki, symptomatologii, epidemiologii, radiodiagnostyki i histopatologii tych zmian oraz zasady ich leczenia.
Okluzja w praktyce
Okluzja w praktyce
Robert Wassell, Amar Naru, Jimmy Steele, Francis Nohl
Cena: 84 PLN
Kolejna publikacja z serii „Kwintesencja Praktyki Stomatologicznej” to znakomity przewodnik w trudnej sztuce poznania zasad okluzji. Zawarte na kartach książki liczne, wysokiej jakości ilustracje pozwalają na pełne zrozumienie i praktyczne zastosowanie pragmatycznego, ale i rozważnego podejścia, które autorzy zastosowali w planowym prowadzeniu zwarcia w praktyce klinicznej.
Podstawy chirurgii piezoelektrycznej
Podstawy chirurgii piezoelektrycznej
Tomaso Vercellotti
Cena: 120 PLN
Atlas zawiera podstawowy zakres wiedzy z zakresu stosowania piezoelektrycznej chirurgii kości w stomatologii, implantologii i chirurgii implantologicznej
Pojedyncze uzupełnienia na implantach w odcinku przednim
Pojedyncze uzupełnienia na implantach w odcinku przednim
Serge Armand
Cena: 105 PLN
Książka koncentruje się właśnie na przednim odcinku łuku zębowego. Serge Armand proponuje Czytelnikowi dokładną analizę danej sytuacji klinicznej i pokazuje, w jaki sposób można sprostać czynnościowym i estetycznym wymaganiom odcinka przedniego wykorzystując techniki regeneracyjne.
Procedury chirurgiczne w implantologii
Procedury chirurgiczne w implantologii
Louie Al-Faraje
Cena: 80 PLN
Lista kontrolna to krótkie, ale szczegółowe przypomnienie wszystkich ważnych etapów i ich właściwej kolejności, które trzeba wykonać dla uzyskania najlepszych wyników.
Stany nagłe w endodoncji
Stany nagłe w endodoncji
Edgar Schäfer
Cena: 120 PLN
Celem tej pracy jest przedstawienie, w jaki sposób można określić przyczynę bólu, przeprowadzić odpowiednią diagnostykę i skuteczne leczenie. W tej książce jest wiele wskazówek i rad przydatnych każdemu lekarzowi w praktyce. Także studenci stomatologii będą mogli pogłębić swoja wiedzę w zakresie diagnostyki i leczenia bólu pochodzenia endodontycznego.
Stomatologia dziecięca. Przypadki kliniczne
Stomatologia dziecięca. Przypadki kliniczne
Evert van Amerongen, Maddelon de Jong-Lenters, Luc Marks, Jaap Veerkamp
Cena: 105 PLN
Celem powstania tej książki było zebranie i dostarczenie stomatologom dziecięcym ogólnej wiedzy na temat diagnostyki, objawów, leczenia oraz dalszego postępowania w przypadkach, które mogą spotkać także w swojej praktyce. W książce zaprezentowano 16 przypadków różnych nieprawidłowości leczonych przez doświadczonych lekarzy stomatologów. Opisy przypadków zawierają badanie podmiotowe, przedmiotowe, diagnostykę, wskazania do leczenia, możliwości lecznicze i rokowanie. Zostało również podane piśmiennictwo. Dokumentacja fotograficzna i radiologiczna jest doskonałej jakości.
Techniki doginania łuków ortodontycznych
Techniki doginania łuków ortodontycznych
Eiichiro Nakajima
Cena: 84 PLN
Ostatnie udoskonalenia właściwości łuków doprowadziły do zmiany technik klinicznych, a opracowanie drutów o wysokiej sprężystości zmniejszyło (choć nie wyeliminowało) konieczność wykonywania dogięć.
Książka ta została napisana właśnie jako przewodnik po dobrej praktyce klinicznej.
Techniki szycia w chirurgii stomatologicznej
Techniki szycia w chirurgii stomatologicznej
Sandro Siervo
Cena: 150 PLN
Obecnie najwyższym priorytetem podczas zabiegów wykonywanych na tkankach miękkich jest osiągnięcie prawidłowego rezultatu estetycznego i funkcjonalnego. Chodzi tutaj o dwa aspekty, które w równej mierze przyczyniają się do osiągnięcia powyższego celu. Po pierwsze dotyczy to opracowania brzegów rany, po drugie – zastosowania właściwej techniki szycia. W książce autor omówił bardzo rzetelnie, krok po kroku, techniki szycia stosowane w chirurgii stomatologicznej, z uwzględnieniem klasyfikacji szwów, instrumentarium, a także aspektów klinicznych. Niewątpliwym walorem pracy są znakomite fotografie i ilustracje pokazujące kolejne etapy wykonywania szwu, a także omówienie technik na konkretnych przypadkach klinicznych.
Twarz. Atlas Anatomii Klinicznej
Twarz. Atlas Anatomii Klinicznej
Ralf J. Radlanski, Karl H. Wesker
Cena: 252 PLN
Uzupełnienia pełnoceramiczne. Koncepcja praktyczna
Uzupełnienia pełnoceramiczne. Koncepcja praktyczna
Sven Rinke
Cena: 105 PLN
Książka napisana przez praktyka dla praktyka. Znakomita pomoc w podejmowaniu decyzji oraz w stworzeniu koncepcji z wykorzystaniem uzupełnień pełnoceramicznych. Koncepcja ta nie dotyczy wyłącznie kwestii doboru odpowiedniego materiału, ale w równej mierze - aspektów postępowania klinicznego (preparacja, wycisk, cementowanie) oraz uwzględnia dostępne dane na temat żywotności danego rodzaju uzupełnienia.
Zabiegi augmentacyjne w implantologii
Zabiegi augmentacyjne w implantologii
Fouad Khoury
Cena: 294 PLN

Nowa pozycja Wydawnictwa Kwintesencja to ksiiążka skierowana przede wszystkim do implantologów, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty na bazie naukowej w zakresie chirurgii transplantacyjnej.
W książce przedstawiono różne metody rekonstrukcji wyrostka zębodołowego z wykorzystaniem autogennego materiału kostnego. Po przybliżeniu podstawowych zagadnień dotyczących biologii gojenia kości oraz diagnostyki i planowania, omówiono dokładnie i przystępnie różne miejsca uzyskiwania przeszczepów kości autogennej, takie jak żuchwa, kość piszczelowa, grzebień kości biodrowej oraz czaszka. Liczne zdjęcia dokumentują szczegółowo poszczególne etapy postępowania chirurgicznego.
     
: POLECAMY :
: POLECAMY :
: PLIKI COOKIE :
drukuj

Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Regulamin.